Než se dočkáme v roce 2017 nové generace Nissanu GT-R, dorazí ještě facelift té současné.
Nissan již naplno testuje prototypy faceliftované první generace supersportovního GT-R. Šéfdesignér Nissanu Shiro Nakamura řekl časopisu Top Gear, že je stále prostor pro zlepšení. Je tedy jasné, že pracují na omlazené verze R35.
Zatím se mluví pouze o kosmetických úpravách a to především v přední části, tedy masky, nárazníku a světel. Proměnou projde i interiér a zřejmě i zadní část vozu. O změnách pod kapotou se nemluví, stejně tak o modernizaci doposud perfektně fungující techniky.
Nová druhá generace Nissanu GT-R dorazí již v roce 2017, popřípadě na začátku roku 2018. Kromě dvakrát přeplňovaného šestiválce nabídne i elektromotor. Tohoto super hybridního sporťáku se dočkáme až za tři roky, je tedy logické, že současná generace dostane omlazený kabát.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?