Porsche se po nedávných požárech oznámila svého modelu 911 GT3 plně pustilo do vyšetřování a teď se zdá, že už jeho technici přišla na příčinu, proč se ze sportovních klenotů stávaly hromady popela
Mluvčí společnosti, Nick Twork, včera oznámil, že problém se naskytl u šroubu ojnice. Zatím z nejasných důvodů docházelo u bloku motoru k poškození klikovéskříně a také v důsledku toho začal unikat žhavý olej do horkého výfukového systému. To je dost zásadní problém, který následně doslova podpálil hned několik 911 GT3.
Porsche vydalo důležité prohlášení, ve kterém uvádí, že každý majitel nové GT3 by měl neprodleně omezit jízdy s tímto vozem a neriskovat tak své zdraví a případně i ztrátu vozidla. Společnost uvedla, že problém se týká dohromady 785 kusů, které stihla doposud postavit a prodat.
O nápravu se postarají v servisech Porsche, kdy všem 785 kusům budou bezplatně vyměněny kompletně motory. Výměna bude u každého kusu trvat zhruba jeden den a tato fáze započne ihned, jakmile Porsche vyrobí nové a bezchybné pohonné jednotky.
Porsche bude dělat vše, co bude v jeho silách a vedení slíbilo, že výměnu provedou tak rychle, jak jen to půjde.
Zdroj: autoguide.com
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.