Jak už je uvedeno v nadpisu, vůz by se měl objevit na trhu v roce 2016. Mělo by jít až o 7 místné SUV. Základ by ale měla tvořit 5 místná konfigurace. Další 2 řady sedadel by měli být za příplatek.
Na vývoji s Jozefem Kabaněm pracuje nejužší tým designérů a další stovka zaměstnanců s nimi spolupracuje.Nové SUV bude podle šéfdesignéra sportovně elegantní. Auto bude velké, protože bude určeno i na jiné trhy zejména pak na asijský trh.
Vůz vyjede na modulární platformě MQB koncernu VW, kterou již využívá například Octavia III, VW Golf VII, Seat Leon a Audi A3. SUV bude mít dvojče, které vyjede pod znakem VW ajehož podobu jsme mohli vidět letos začátkem roku v podání konceptu VW CrossBlue.
V automobilce Škoda se hodně spekuluje o názvu, ale zatím to vypadá, že model dostane název Snowman. Nechme se překvapit, jaké označení tento model ponese na zádi vozu.
S největší pravděpodobností bude základ motorizace tvořit dieselový motor o objemu 1,6 litru. Jeden z motorů bude naprogramován pro dieslové elektrické hybridní ústrojí a pravděpodobně půjde o nejekonomičtější verzi z řad motorizací.
Další zprává mluví o tom, že Škoda připravuje další generaci velmi oblíbeného modelu Yeti, který zase bude zabalen do karoserie SUV.Zdroj: WorldCarFans.com
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.