Nebylo by tu Subaru, aby ze svého kupé BRZ neudělalo i ostřejší variantu s písmeny STI. Je ale otázkou, čeho se u takové novinky dočkáme.
Subaru se před nedávnou dobou pustilo do výroby kupé spolu s Toyotou. Sportovní vůz jako jedno z mála vozů Subaru nemá pohon přední nápravy a také jeho výkon není na poměry značky nijak zářný. Vždyť více koní dostává i hatchback Impreza.
Nicméně u BRZ o výkon až zase tolik nejde. Dvě stě koní stačí k zábavě za volantem, které umí lehký vůz rozdávat spousty. Přesto mnoho zákazníků prahne po ostřejší verzi - a Subaru je vyslyšelo.
Zatím nicméně nevíme jak. Na internet nicméně prosákly první snímky zachycující detaily s písmeny STI, což nezmená nic jiného, než právě sportovní vylepšení.
V úvahu přichází zlepšení mimo motor, například na nápravách, brzdách či na hmotnosti. Úpravy motoru jsou pak možné a vlastně i přímo očekávané, avšak podle všeho nebudou zrovna radikální. Automobilka se totiž nechala slyšet, že pod nízkou kapotu se větší motor nebo turbodmychadlo jednoduše nevejdou. Případná vylepšení jsou tak odkázána jen na drobné ladění, které nemůe přinést více než pár koní navrch. V kombinaci s odlehčením by však i to mohlo přinést zajímavé výsledky.
A kdy? To Subaru neoznámilo. Prý brzy...
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.