Konečně přichází na trh nová Fabia RS, pod její kapotou už nebude drkotat diesel jako u předchůdkyně, ale dvakrát přeplňovaný benzínový motor 1,4 TSI.
K dispozici bude jako hatchback (od 499.900 Kč) a jako kombi (od 515 000 Kč). K pohonu bude zatím sloužit zmíněný motor 1,4 TSI přeplňovaný turbodmychadlem i kompresorem, dosahující výkonu 180 koní a kroutícího momentu 250 N.m. Fabia RS se s ním dokáže rozjet na 224 km/h (kombi na 226 km/h), zrychlení na stovku zvládají obě verze za 7,6 sekundy. V budoucnu se možná objeví i varianta poháněná naftou (2,0 TDI CR 142 koní).V poměrně rozsáhlé základní výbavě naleznete sedmistupňovou převodovku DSG, tříramenný sportovní volant s řazením pádly, sportovní sedadla v designu RS, všechna okna v elektrice, klimatizaci Climatronic, rádio Swing, tempomat, denní a poziční LED světlomety, sedmnáctipalcové elektrony Gigaro. Nechybí přitvrzený podvozek, systémy ESP, ABS, ASR a funkce XDS (v zatáčce přibrzdí vnitřní kolo). Střecha, zadní spoiler a kola budou dle barvy karoserie k mání ve třech odstínech - černé, bílé a stříbrné.Škodovka uvádí pro model RS kombinovanou spotřebu 6,4 l/100km. Na trh tedy přichází konkurence především pro koncernové sportovní kompakty VW Polo GTI a Seat Ibiza Cupra. Výhoda Fabie RS bude spočívat ve variantě Combi, tu konkurence nenabízí. Pokud se vám nová „eresa“ zalíbila pak si ji nyní můžete zajít objednat.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.