Pokud patříte k obdivovatelům evropské automobilové klasiky padesátých let dvacátého století, nechcete ošetřovat veterána, ale užívat si moderních technologií, pak je tu jedna možnost šitá na míru právě vám - LC 470 Euro V8.
LC 470 Euro V8 je lehký dvoumístný roadster, u kterého člověk neví, zda jde o stroj na klasické silnice nebo jen na závodní okruhy. Vůz má homologaci pro silniční provoz, ale naplno využijete jeho potenciálu podle výrobce pouze na závodním okruhu.
Hnacím agregátem je vpředu umístěný osmiválcový motor 5700 ccm od koncernu General Motors ve dvou specifikacích. Maximální otáčky vrcholí na hodnotě 5800 a 6300 ot/min. Hnací náprava je v duchu tradice vzadu. Vůz je vybaven pětirychlostní manuální převodovkou Tremec TKO 600 používanou v závodních automobilech. Rámová konstrukce je z oceli, karosérii tvoří panely z hliníku a uhlíkových vláken. Nechybí atraktivní výfukové potrubí po stranách prahů.
Důraz při návrhu byl kladen nejen na design, ale i na výkon a brzdy. Z nuly na sto zrychlí LC 470 za méně než 4 vteřiny. Výkonový poměr je 82,5 koní na 1000 ccm objemu motoru. Jízdní vlastnosti slibuje výrobce vskutku výborné, kola mají nezávislé rámové zavěšení používané pro závodní vozy.
I kokpit je proveden v historickém duchu, a to včetně tenké dřevěné obruče volantu, vybaven je však čtyřbodovými bezpečnostními pásy.
Dodavatel této "kusovky" nese plnou záruku po dobu jednoho roku bez omezení ujeté vzdálenosti. Základní cena je v přepočtu 1,35 milionu korun českých.
Foto: digiads.comTrh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?