Poslední den oficiálních předsezonních testů na Hockenheimringu zaznamenal nejrychlejší čas po úvodních třech dnech dominance Mercedesu pilot na BMW, Timo Glock.
Závodní okruh na Hockenheimu i letos přivítal tradiční oficiální předsezonní ITR testování DTM. Audi, BMW i Mercedes se samozřejmě maximálně snažili využít této příležitosti k otestování a finálnímu doladění svých speciálů na sezonu 2017, ve které budou všechny značky čelit výzvám spojeným s novými technickými pravidly. Ve čtvrtek jednotlivé značky vyslaly na trať následující jezdce - Audi: Mattias Ekström, Mike Rockenfeller a René Rast; BMW: Timo Glock, Bruno Spengler, Marco Wittmann a Maxime Martin; Mercedes: Paul di Resta, Lucas Auer a Robert Wickens.
Ve čtvrtek jsme zaznamenali vůbec nejrychlejší čas týdne, když ex-pilot Formule 1, Timo Glock, zajel kolo za 1:30,201 min. Druhý čas zajel Paul di Resta, když jeho kolo mělo hodnotu 1:30,238 min. Nejrychlejší pilot Audi byl Mike Rockenfeller s časem 1:30,559 min. Nejrychlejší čas v podání pilota BMW byl poměrně překvapivý, když v předchozích čtyřech dnech speciály z Mnichova za konkurencí zaostávaly. V předchozích dnech udávaly tempo vozy ze Stuttgartu, především pak zásluhou Garyho Paffetta.
Během letošních testů se obecně hodně zkoušely zastávky v boxech, které se letos dočkají velké změny, když na jednom voze bude moci při zastávce v boxech pracovat pouze osm mechaniků a pro výměnu gum budou moci používat jen dvě mechanické pistole. Zastávka v boxech tak bude trvat asi osm vteřin.
Výsledky 4. testovacího dne na Hockenheimu: 01. Timo Glock (BMW) - 1:30,201 - 125 kol02. Paul di Resta (Mercedes) - 1:30,238 - 152 kol03. Marco Wittmann (BMW) - 1:30,262 - 136 kol04. Lucas Auer (Mercedes) - 1:30,463 - 163 kol05. Mike Rockenfeller (Audi) - 1.30,559 - 114 kol06. Mattias Ekström (Audi) - 1.30,603 - 130 kol07. Bruno Spengler (BMW) - 1:30,640 - 39 kol08. Robert Wickens (Mercedes) - 1:30,915 - 182 kol09. Rene Rast (Audi) - 1:30,952 - 137 kol10. Maxime Martin (BMW) - 1:32,064 - 94 kol
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?