Americký stát Texas v posledních dnech doslova devastuje hurikán Harvey, který způsobil rozsáhlé záplavy. Ty už z domovů vyhnaly desetitisíce lidí a mimo jiné se odhaduje, že zničily přes 500.000 automobilů.
Televizní stanice CNBC přinesla reportáž, podle které záplavy způsobené hurikánem Harvey zničily odhadem půl milionu aut, které bude potřeba zlikvidovat. Takto vysoká čísla potvrzuje i společnost Cox Automotive, která stojí za jedněmi z největších společností zabývajících se prodejem nových i ojetých automobilů.
Televizní stanice srovnávala následky hurikánu Harvey s hurikánem Sandy, který v roce 2012 pustošil státy New York a New Jersey. Zatímco Sandy zničila cca 250,000 automobilů, v Texasu bude toto číslo až dvojnásobné.
Velký vliv na to má mimo jiné velikost těchto států a hustota osídlení. Zatímco v New Yorku a Jersey se lidé mohou spolehnout i na městskou dopravu, v Texasu jsou lidé zvyklí vlastnit automobily a cestovat s nimi na delší vzdálenosti. Pojišťovny se tak musí připravit na další náklady spojené s hurikánem Harvey, neboť většinu z poškozených automobilů bude nutné sešrotovat.
S postupným ústupem vody se očekává, že poptávka po automobilech, nových i ojetých, v Texasu stoupne o desítky procent. S tím je ale spojeno hned několik rizik: obchodníci by mohli začít zkoušet prodávat auta poškozená hurikánem, nebo vyšroubují ceny aut na maximum a budou těžit z lidského neštěstí.
Harvey will ruin an estimated 500,000 vehicles from CNBC.
Toho už byli ostatně obyvatelé Texasu svědky ještě před příchodem hurikánu, kdy některé čerpací stanice u evakuačních tras zvedly ceny paliva a hotely v bezpečných oblastech zvedly své ceny za ubytování.
Obyvatelé Texasu tak budou ve své snaze o návrat k normálnímu životu čelit dalším nástrahám.
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?