V roce 2011 jsme byli svědky příchodu zcela nového modelu na evropských trzích. Tím byl luxusní sedan Hyundai Genesis. A právě tato luxusní řada bude v budoucnu povýšena na samostatnou luxusní značku.
S automobily s označením Genesis to bylo vždy poněkud složitější. Oficiálně se totiž stále jedná o vozy Hyundai. Matoucí je ovšem fakt, že logo tohoto korejského výrobce bychom na nich hledali jen velmi těžko. Nyní konečně přichází ujasnění a ve vztahu Hyundai a Genesis bude nyní vše jasné. Řada luxusních vozů Genesis se odtrhává od mateřského Hyundai a stane se tak jeho luxusní odnoží, stejně jako Lexus u Toyoty, Infiniti u Nissanu, Acura u Hondy nebo DS u Citroënu.
Do roku 2020 by Genesis rád nabízel 6 různých modelů. První dva modely budou založeny na současných vozech Hyundai Genesis a Hyundai Equus.
Genesis bude fungovat zcela svébytně vedle Hyundaie včetně vlastního pojmenovávání modelů. Názvy budou začínat písmenem G a pokračovat dle velikosti 90, 80 nebo 70 v závislosti na velikosti modelu.
Logo Genesisu bude vycházet z emblému používaného na současných modelech Hyundai Genesis, ovšem prošel nepatrnou proměnou.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?