Celá roční produkce Ferrari FF vyprodána

FF
FF, foto: Ferrari S.p.a.
Roman Turna 7. března 2011 18:20
Sdílej:

Pokud máte zájem ale zatím jste nepodali oficiální objednávku, musíte si chvíli počkat.

Spoustě lidem se nelíbí, na nezájem si ale rozhodně stěžovat nemůže. Řeč je o nejnovějším modelu od Ferrari. FF má rozhodně kontroverzní design, zájem je o něj ale veliký.

Tak veliký, že je celá jeho produkce na rok dopředu vyprodána. "Ferrari má v plánu kompletovat celkem 800 vozů FF ročně" řekl její šéf Luca Cordero di Montezemolo. Díky zájmu se tak výrobní linky rozhodně nezastaví. Základní cena FF je přitom asi 260 000 €.

Vyprodáno mají také u Lamborghini. Jejich novinka Aventador má stoprocentní vytíženost linek garantovanou také na celý rok dopředu. Základní cena tohoto auta je o něco vyšší, jde přibližně o 267 000 €.

Jak je vidět, dvanáctiválcové supersporty z Itálie prozatím nedostatkem zájmu netrpí, a to i přes aktuální boom hybridů a jiných spořivých vozítek.

 

Témata:
Stalo se
Testy aut
Hyundai Inster

Hyundai Inster - nejlepší elektromobil do města?

Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?

Testy aut
Toyota ProAce Verso

Test ojetiny: Toyota ProAce Verso VIP – univerzální praktik s bohatou výbavou

Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?

Novinky ze světa EV
Koncept vozu Tesla Model 3+

Tesla vytře evropským automobilkám zrak. Představí Model 3+ s dojezdem až 800 km

Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.