Jaguar míří na Audi Q6 e-tron a Teslu Model X. Dočkáme se od něj elektromobilu?

Jaguar F-Pace se stává první počinem automobilky ve světě SUV.
Jaguar F-Pace se stává první počinem automobilky ve světě SUV., foto: Jaguar
ar3 23. června 2016 16:57
Sdílej:

Moderní trendy jsou neúprosné a musí se jimi řídit i takové tradicionalistické značky, jako je britský Jaguar. Ten nedávno představil své první SUV s názvem F-Pace a jak se zdá, připravuje další SUV, tentokráte s elektromotorem.

Tuto informaci přinesl britský magazín Autocar. Jeho fotografům se podařilo zachytit testovací mulu, na bázi Jaguaru F-Pace. Dle názoru našich britských kolegů, by se mohlo jednat o očekávaný Jaguar J-Pace, který by měl reprezentovat tradiční britskou automobilku na poli elektrifikovaných luxusních SUV. Mezi největší soupeře britské novinky, budou patřit elektromobily Tesla Model X a Audi Q6 e-tron a plug-in hybridní verze BMW X5 Mercedes-Benz GLE.

Testovací mula, která byla zachycena fotografem Autocar, ve svých útrobách údajně ukrývá diesel-hybridní pohonnou jednotkou. Tato verze by měla být nabízena pouze evropským zákazníkům, zatímco čínští a američtí motoristé se dočkají kombinace elektrického a benzínového motoru.

Nový hybridní Jaguar má využívat jednu z platforem, které byly v nedávné době odhalené mateřským Land Roverem.

Kromě elektrifikovaného SUV Jaguar usilovně pracuje i na dalším, tentokráte menším SUV s názvem E-Pace.

Témata:
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?