Jste-li fanouškem stále populárnějšího operativního leasingu, pak vás jistě zaujme nová nabídka od české škodovky.
Ta totiž ve svém programu Škoda bez starostí nabízí zcela novou možnost, jaký vůz si budete moci pronajmout. Až doposud se totiž daly modely od Škody Auto vybrat jen podle předem stanovené výbavy a motorizace. Nyní se však rozsah nabídky mění.
Škoda změnila podmínky pro zájemce o její program Škoda bez starostí. Nově tak má každý z nás možnost, aby si mohl objednat jakýkoli automobil z nabídky značky, navíc s libovolnou motorizací, stupněm výbavy a dokonce příplatkovou výbavou.
Doba pronájmu se pak bude pohybovat od 24 do 46 měsíců a nájezd bude možný v rozmezí od 5 do 150 tisíc kilometrů za sjednanou dobu nájmu. V rámci smlouvy bude vždy i havarijní pojištění, které je mnohdy u některých konkurenčních značek až za příplatek.
Pokud si tedy někdo z vás bude chtít například pronajmout Škodu Octavia s motorem 1.0 TSI, pak počítejte s ročním nájezdem do 20 tisíc kilometrů a základní cenou 5 689 Kč. O něco větší a luxusnější Superb liftback s motorem 1.4 TSI pak vyjde na 7 969 Kč.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?