BMW M2 odhaluje českou cenu, nízká opravdu není

Ticho před bouří, BMW M2.
Ticho před bouří, BMW M2., foto: © BMW AG
ar6 8. listopadu 2015 16:00
Sdílej:

Kompaktní výkonnou zadokolku od BMW, která by důstojně navázala na tradici první M3, vyhlížel od konce limitovaného kupé 1M snad každý fanda modrobílé vrtule. Začátkem října z Mnichova konečně přijelo kupé M2, které nyní koupíte také u nás.

Nejdůležitějším prvkem je samozřejmě motor, v případě kompaktního BMW třílitrový šestiválec, přeplňovaný twin-scroll turbodmychadlem. Maximálních 370 koní je dostupných při 6500 ot./min, točivý moment 465 Nm pak mezi 1400 - 5560 ot./min. M2 je vybavena funkcí overboost, která krátkodobě zvýší točivý moment na 500 Nm mezi 1450 - 4750 ot./min.

Sílu šestiválce přenáší na zadní kola spolu s diferenciálem Active M šestistupňová manuální (auto váží 1590 kg) nebo sedmistupňová dvouspojková automatická převodovka (auto váží 1565 kg) s režimy Comfort, Sport a Sport+ a funkcemi launch control, respektive Smoky Burnout. V prvním případě proběhne akcelerace z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy, automat je o 0,2 sekundy rychlejší. Maximální rychlost je v obou případech omezena na 250 km/h. Aby se řidiči povedlo sílu zkrotit, má podvozek rozšířený rozchod kol, hliníkové nápravy z M3/M4 a kotoučové brzdy o průměru 380 mm vpředu a 370 mm vzadu.

Kromě aerodynamického bodykitu karosérie a 19palcových hliníkových kol s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport o rozměru 245/35 vpředu a 265/35 vzadu se ve výbavě objeví třeba sportovní sedačky čalouněné kůží Dakota, karbonové dekory, kožený sportovní volant M, navigace s 8,8palcovým displejem, automatická klimatizace, audio se šesti reproduktory, adaptivní bi-xenony, kompletní sada airbagů nebo zadní parkovací asistent.

BMW si za M2 naúčtuje minimálně 1 567 800 korun, což znamená, že M235i je levnější o dobrý čtvrt milion! Nordschleife za 7 minut a 58 sekundy ale asi neobkrouží a burnouty tak snadno také dělat nebude….

Témata:
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?