Pod heslem "Přivítejte nový model Fabia" sjela v hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi z linky první ŠKODA Fabia třetí generace.
Nová ŠKODA Fabia v odstínu ‚Race Blue’ byla nadšeně přivítána zaměstnanci společnosti ŠKODA AUTO. Zcela nově vyvinutá ŠKODA Fabia zaujme působivým designem, inovativními bezpečnostními, komfortními a infotainmentovými systémy, dosud běžnými u vozů vyšších tříd, a také nízkými hodnotami spotřeby. Na trh přijde nový model v listopadu.
„Zahájení výroby nové generace modelu ŠKODA Fabia je dalším milníkem naší modelové a produktové ofenzívy,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast výroby Michael Oeljeklaus. „Je to vždy velký okamžik, když z linky sjede první exemplář nově vyvinutého modelu. To platí obzvláště pro novou Fabii, neboť tento skvělý vůz je důležitým pilířem Růstové strategie značky ŠKODA. Po pečlivé a intenzivní přípravě náš tým z výzkumu a vývoje vytvořil vůz, který ve svém segmentu nastaví nová měřítka,“ dodává Oeljeklaus.
Pro zahájení výroby nové generace modelu ŠKODA Fabia prošel mladoboleslavský závod rozsáhlými úpravami a modernizací. Práce byly dokončeny o celozávodní dovolené, která skončila v polovině srpna. Podílely se na nich stovky expertů ze 40 firem specializovaných na výrobní techniku a technologie.
Nová ŠKODA Fabia nabízí ve všech směrech ‚jednoduše více auta’ než je běžné. Jako první sériový model ukazuje třetí generace modelu Fabia vývoj designu značky ŠKODA směrem k expresivnějšímu, emocionálnějšímu designovému jazyku. Pro novou generaci jsou charakteristické vyvážené proporce, krystalické tvary a ostré linie. Nový model ŠKODA Fabia bude možné vně i uvnitř všestranně individualizovat podle přání zákazníků tak, jako nikdy předtím.
Navíc platí: malý vůz, špičková technika. Z vozů vyšších tříd získala nová ŠKODA Fabia inovativní bezpečnostní, komfortní a infotainmentové systémy. Poprvé je ve voze značky ŠKODA možno automobil jednoduchým způsobem propojit s chytrým telefonem pomocí rozhraní MirrorLink™. Nová měřítka stanovuje také zcela nová paleta motorů, díky níž je třetí generace řady Fabia k životnímu prostředí historicky nejšetrnějším modelem této řady. V porovnání s předchozí generací klesla spotřeba až o 17 procent.
Tisková zpráva: Škoda Auto
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.