Špičkový komfort, veľkorysý vnútorný priestor, výnimočná bezpečnosť, suverénny výkon, zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 5,5 sekundy, maximálnu rýchlosť 250 km/h a navyše certifikovanú kombinovanú spotrebu iba 3,2 litra benzínu na 100 km predbežne dosahuje Mercedes-Benz Vision S 500 Plug-in HYBRID.
Ide o prvý model prémiovej limuzíny najvyššej triedy v kategórii trojlitrové auto, ktorého koncept má premiéru na 63. ročníku medzinárodnej automobilovej výstavy vo Frankfurte.
Pohon koncepčného vozidla Vision S 500 Plug-in HYBRID pozostáva z výkonného benzínového motora V6 3,5 l s priamym vstrekovaním novej generácie, hybridného modulu s výkonom okolo 44 kW/60 k a lítiovo-iónového akumulátora s kapacitou vyše 10 kWh, ktorý sa dá dobíjať na nabíjacích staniciach, z bežnej zásuvky a rekuperáciou.
Elektromotor je podobne ako pri S 400 HYBRID integrovaný do tela sedemstupňovej automatickej prevodovky 7G TRONIC. Špecifikom hybridného modulu je prídavná rozdeľovacia spojka, ktorá je integrovaná medzi spaľovacím motorom a elektromotorom a umožňuje vzájomné rozpojenie oboch agregátov. Výnimočne nízkej spotrebe nového konceptu prispieva i jeho spôsobilosť jazdiť až do vzdialenosti 30 km (na jedno nabitie) pri použití výlučne elektrického pohonu a teda bez lokálnych emisií. Takáto vzdialenosť úplne stačí napríklad na presun po meste.
„Luxusná a bezpečná trieda S, ktorá poskytuje presvedčivé jazdné výkony a pritom spotrebuje menej paliva ako dnešné malé vozidlo ukazuje, že automobilovú fascináciu a zodpovednosť za životné prostredie možno veľmi dobre zlúčiť aj v našich špičkových modeloch“. Uviedol to okrem iného k premiére nového vozidla, ktorého príprava pre sériovú výrobu ďalej napreduje, šéf Daimleru Dieter Zetsche.
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.