Fiat Bravo získal pět hvězdiček Euro NCAP

Daniel Šupa, 13. března 2007, 22:22 Google+

Nový Fiat Bravo byl oceněn prestižními pěti hvězdičkami v testech Euro NCAP a v oblasti bezpečnosti dosáhl ve své třídě vrcholu. Jedná se o velmi důležité ocenění a společně s oceněním pro Grande Punto a Fiat Croma dokazuje mimořádnou péči, kterou Fiat věnuje ochraně řidiče a cestujících.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Bravo

Bravo | foto: Fiat Group

Sdílejte článek

Tato péče může v případě Fiatu Bravo sklidit vynikající úspěchy. K jejich docílení projektanti zohlednili všechny možné varianty nehod: čelní a boční náraz, převrácení na střechu nebo náraz zezadu. Dále byly vzaty v úvahu různé rychlosti a různé typy překážek, kvůli kterým může k nehodám dojít, a tělesné proporce cestujících, které se mohou od sebe značně lišit. Celkově bylo nad výpočty stráveno patnáct tisíc hodin, bylo provedeno na šedesát crash testů, sto padesát simulací se saněmi HyGe a sto zkoušek na součástkách a podskupinách. Tato čísla jen dokazují mimořádné úsilí Fiatu, aby se z Brava stalo jedno z nejbezpečnějších vozidel celého automobilového světa.

Je to zásluha pro tento model navržených sofistikovaných mechanismů (dodávány jsou sériově podle jednotlivých trhů a verzí). Můžeme začít těmi, které jsou určeny pro pasivní bezpečnost: 2 čelní airbagy (airbag řidiče má dvoufázovou aktivaci), 2 boční přední airbagy a 2 okenní airbagy, dále tu jsou tříbodové bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači napnutí, 5 hlavových opěrek, protipožární systém FPS a úchyty Isofix na zadních bočních sedadlech. V neposlední řadě k ochraně cestujících přispívá karosérie, kryt motoru, dveře a výztuha přístrojové desky. Nesmíme však zapomenout na pasivní bezpečnost zvýšenou i jinými prvky. Například sedadla nebo sloupek řízení, které byly vyprojektovány především s přihlédnutím k jejich chování během dopravních nehod.  

Dále nový vůz garantuje stabilní a předvídatelnou jízdu na silnici, dokonce může odpustit i nějakou tu chybu řidiče a bez námahy překoná všemožné krizové situace. Vždyť vedle brzdného systému s vynikajícími výkony Fiat Bravo nabízí nejrafinovanější elektronické systémy pro kontrolu dynamických vlastností vozidla počínaje brzděním a trakcí konče. Montován je ABS, elektronický rozdělovač brzdné síly EBD a zejména systém ESP. Ten zasahuje v  situacích blízkých mezním hodnotám, kdy dochází k ohrožení stability vozidla, a řidiči napomáhá zvládat řízení vozidla. Dále byl u Fiatu Bravo navržený systém ESP doplněn o několik dalších systémů: ASR, který brání prokluzu hnacích kol v případě jejich snížené přilnavosti k silničnímu povrchu, MSR (Motor Schleppmoment Regelung), který zasahuje v případě razantního snížení rychlosti nebo podřazení a zvyšuje točivý moment motoru, čímž zabrání přílišnému tahu hnacích kol, HBA - elektronicko-hydraulický mechanismus, který se spouští během použití nouzové brzdy, a konečně Hill-holder, který pomáhá řidiči při rozjezdu do kopce.

Fiat Bravo přijde na trh České republiky počátkem května.

 

Zdroj: Tisková zpráva FIAT CR
Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Fiat Bravo získal pět hvězdiček Euro NCAP

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Péče o vůz nemusí být drahá záležitost

5 tipů jak úspěšně a téměř ZDARMA pečovat o váš vůz

Kia XCeed

NOVÁ Kia XCeed? Speciálně naladěný podvozek a...

Škodu Kamiq jde u Čechů na dračku! Prodej začne 4. září

Škoda Kamiq jde u Čechů na dračku! Prodej začne 4. září

Tesla Roadster ve vesmíru

Tesla Roadster se Starmanem poprvé obletěl Slunce!

Volkswagen up!

Malé vozy brzy zmizí z trhu. Mohou je nové technologie zachránit?

Porsche Taycan se proháněl v Nardò!

Porsche Taycan ODHALEN... A proháněl se v Nardò!

Toyota představila modernizovaný Prius Plug-in hybrid

Nová Toyota PRIUS oficiálně: Co hybrid nově umí?

Toyota Mirai

Vodíková auta v Česku? Do 10 let až 90 tisíc aut!

Škoda CITIGOe iV

Nové elektromobily ŠKODA! Výroba bude jako ze SCI-FI

Volkswagen Amarok AT35

Statistika ukázala, jaká auta kupují Češi nejraději

reklama

Doporučujeme

Cadillac

Cadillac pro Evropu - BLS Wagon

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Nové elektromobily ŠKODA! Výroba bude jako ze SCI-FI

  2. NOVÁ Kia XCeed? Speciálně naladěný podvozek a...

  3. Češi ojetá auta milují. Při koupi ale zapomínají na zásadní věc

  4. Škoda Kamiq jde u Čechů na dračku! Prodej začne 4. září

  5. Statistika ukázala, jaká auta kupují Češi nejraději

  6. Odborníci spočítali, kolik stojí kupujícího stočený tachometr

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud