Spekulace se konečně potvrdily - Teemu Suninen byl týmem Ford M-Sport potvrzen jako třetí jezdec na osmi soutěžích WRC. Navigovat jej bude ve Fordu Fiesta WRC jeho stálý navigátor, Mikko Markkula.
Tento záměr M-Sportu už byl vyzrazen dříve, takže se nejedná o žádné překvapení. Teemu Suninen pojede na celkem osmi soutěžích, konkrétně jde o Śvédsko, Mexiko, Portugalsko, Sardinii, Finsko, Turecko, Wales a Španělsko. K tomu pojede ve Fiestě R5 na Monte Carlu a v Německu.
Zkušenosti s vozem WRC již mladý Fin má. Poprvé jel v Polsku a ve Finsku. Doma dokonce bojoval o podium, než udělal menší chybu. "O Teemu nemám vůbec žádné pochyby. Myslím, že brzy ukáže, že je plnohodnotným členem týmu," říká Malcolm Wilson.
"Někteří již žasli nad výkony, které podával v loňské sezoně za volantem Fordu Fiesta WRC. V první soutěži zajel nejrychlejší čas na rychlostní zkoušce, v té druhé už bojoval o pódium. Nebyl bych překvapený, kdyby letos jednou nebo dvakrát bojoval o umístění na pódium," nechal se slyšet Brit.
"Bude to skvělá sezona a já jsem se svým programem opravdu spokojený. Vrcholem samozřejmě bude osm startů s vozem WRC. Budu v nich mít dostatečný prostor k tomu, abych ukázal svůj potenciál," řekl Teemu Suninen.
M-Sport tak pojede na minimálně 10 soutěžích se třemi auty - střídat se v nich budou Bouffier a Suninen. Ohledně Argentiny, Německa a Austrálie tým ještě žádnou informaci o třetím autě nepodal.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?