Čtyři dny po příjezdu z Rally Poland se Dani Sordo mohl vrátit za volant speciálu Hyundai i20 WRC. Jednalo se o testy před Rally Finland.
9. července Dani Sordo testoval v rámci přípravy na Rally Finland 2016 se svým týmem, bohužel tento test skončil nehodou na pátý rychlostní stupeň. Na jednom ze skoků Španělovi prasklo rameno zavěšení, naboural do skály a vážněji havaroval. Jeho i20 WRC se od skály odrazila zpět na cestu a zůstala ležet na jezdcově straně. Po této nehodě musel jezdec strávit jednu noc v nemocnici, v sobotu už měl ale zvládnout veškeré testy. To jeho navigátor, Marc Marti, měl utrpět jen několik pohmožděnin, avšak noc v nemocnici strávil také.
"Dnes jsme hodně vyjeli z cesty během testů na Finsko, když jsme skočili na jednom ze skoků na pátý rychlostní stupeň, rameno zavěšení se zlomilo, auto se vrátilo na cestu až poté, co silně narazilo do skály. Momentálně je vše v pořádku, ale dnes budu spát v nemocnici. Zítra budeme mít více novinek. Děkuji za vaši podporu," napsal Dani Sordo ještě ten den na svém facebookovém účtu.
Nehoda se měla stát na finském testu Pihlajakoski a to asi 400 metrů před místem, jenž se v roce 1983 stalo osudným pro navigátora Pekka Mällinena, Reijo Nygrena. Posádka tehdy pilotovala Ford Escort RS2000. Ve Finsku se už jede přibližně za dva týdny a tak je selhání zavěšení pro tým Hyundai velkou výstrahou, tovární tým Hyundai test okamžitě ukončil.
Aktuálně je Dani Sordo již nějakou dobu doma a musí si dopřávat klid, aby doléčil poraněný obratel. Je ale možné, že nebude startovat ve Finsku. "Naštěstí se nejedná o nic vážného, ale jedu teď domů a nějakou dobu budu muset strávit v posteli. Snad budu zavčas zase fit pro Rally Finland," říká Sordo. Pokud by se mu nepodařilo být úplně fit do startu seznamovacích jízd, které začínají 26. července, tak by za něj pravděpodobně zaskočil testovač týmu, Kevin Abbring.
Ten Sorda už jednou vloni nahrazoval, to si Španěl při pádu z horského kola zlomil několik žeber a nemohl tak startovat ve Švédsku. Finální rozhodnutí o jeho startu má padnout zkraje příštího týdne. Tovární tým Hyundai se mezitím snaží zjistit příčinu selhání zavěšení, testovací auto bylo opraveno a bude připraveno příští týden pro dodatečný test před Finskem. Díky tomu musel být zrušen plánovaný start Haydena Paddona na domácí Autoglym Rally.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.