Pro Sébastiena Ogiera bude Rally Mexiko trošku neobyčejná. Ve Střední Americe totiž světový šampion odstartuje do svého 100. závodu. Jezdci Volkswagenu se daří dobře i po finanční stránce, i když si meziročně o jedno místo pohoršil.
V Mexiku nás čekají zajímavá čísla - v nedělní etapě se pojede 80 kilometrů dlouhá speciálka, která bude představovat vrchol soutěže. Pro Sébastiena Ogiera půjde o 100. soutěž v jeho kariéře. V porovnání s některými jinými aktivními jezdci je ale Francouz 'nováčkem'.
Týmový kolega, Jari-Matti Latvala, má na svém kontě již 158 startů, jezdec značky Hyundai, Dano Sordo, jel v MS už 130 krát. Dokonce i soukromník Martin Prokop, který se v Mexiku do WRC vrací, startoval již na 114 soutěžích.
Adeptem na postup do tohoto 'klubu' je Mads Ostberg (aktuálně 92 startů). Ještě méně startů má ze světové špičky na svém kontě Hayden Paddon (50) a Eric Camilli, který je nejméně zkušeným továrním pilotem.
Pořadí Jezdec Počet startů 1 Carlos Sainz 196 2 Petter Solberg 188 3 Sébastien Loeb 169 4 Mikko Hirvonen 163 5 Juha Kankkunen 162 6 Jari-Matti Latvala 158 7 Didier Auriol 152 8 Marcus Grönholm 152 9 Colin McRae 146 10 Tommi Mäkinen 139 11 Kenneth Eriksson 138 12 Dani Sordo 130 13 Markku Alén 129 14 Manfred Stohl 127 15 Hannu Mikkola 123 16 Stig Blomqvist 122 17 Henning Solberg 120 18 Armin Schwarz 119 19 Martin Prokop 114 20 Toni Gardemeister 112 21 Harri Rovanperä 111 22 Richard Burns 104 23 Francois Delecour 103 24 Ari Vatanen 101 25 Sébastien Ogier 99Ogier patří mezi nejlépe vydělávajícíJakkoliv může tato statistika Sébastiena Ogiera těšit, nic mu nepřinese. Daleko zajímavější je však z jeho pohledu určitě fakt, že patří do TOP10 nejvíce vydělávajících francouzských sportovců. Francouzský l'Equipe tvrdí, že si vloni Ogier přišel na 7,7 milionů EUR.
Díky tomu se udržel v TOP10, i když poměrně těsně. 32 letý soutěžák je jediným, kdo z TOP10 nehraje fotbal nebo basketbal. Už potřetí opanoval tuto statistiku Tony Parker (basketbalista), který si v San Antonio Spurs ročně přijde na 19,9 milionů EUR.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.