Peugeot se rozhodl pro změnu strategie - po ukončení spolupráce s Craigem Breenem se tým Peugeotu posouvá z ERC do WRC2. Na nového člena týmu, José Antonia Suáreze, čeká pět soutěží v MS s vozem Peugeot 208 T16.
Pro Craiga Breena začíná v únoru další část jeho kariéry - v nové sezoně bude v Abu Dhabi World Rally Teamu startovat s Citroënem DS3 WRC. Společně s ním budou jezdit Kris Meeke, Stéphane Lefebvre a Khalid Al-Qassimi. Craig Breen by měl odjet celkem 6 soutěží s vozem WRC, kromě toho chce ale také jezdit v ERC.
Z ERC ale odchází jeho bývalý tým - Peugeot Rally Academy. Peugeot se totiž rozhodl, že José Antonio Suárez, letošní vítěz 208 Rally Cupu, odjede celkem 5 soutěží WRC2 s Peugeotem 208 T16. Španěl se objeví na soutěžích v Monte Carlu, Portugalsku, na Sardinii, v Německu a na Tour de Corse (Francie).
Dále tým nasadí do 3 soutěží kategorie WRC3 vůz Peugeot 208 R2 pro Jordana Berfu, vítěze 208 Rally Junior Cupu. Befa pojede v Monte Carlu, Německu a Francii.
Peugeot v březnu představí vylepšenou verzi 208 T16. Ta dostane, stejně jako sesterský model DS3 R5, nový motor. Dále se francouzský tým snažil vylepšit především problémové chlazení.
"V roce 2016 jsme se rozhodli soustředit na rozvoj mladých talentů z 208 Rally Cupu. Umožníme jim starty přímo v MS. José Antonio Suárez už ukázal svoji rychlost a já nepochybuji, že jeho rozvoj bude ještě rychlejší ve voze 208 T16, který je schopný udávat tón na asfaltu i šotolině. Jordanu Berfovi umožní vůz 208 R2 posbírat zkušenosti na mezinárodní úrovni," řekl Bruno Famin, ředitel Peugeot Sportu.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.