 
            Julien Maurin se v příští sezoně chce utkat o titul ve WRC2. Dvojnásobný mistr Francie má v plánu sedm startů.
Julien Maurin získal už druhý titul šampiona rally ve Francii, a tak příští rok zamíří do WRC2, kde má v plánu absolvovat sedm soutěží. Francouz si už letos WRC vyzkoušel v Německu, kde ho ale potrápil defekt, a v Katalánsku, kde získal 2. druhé místo ve své kategorii.
Julien nepojede se svým Lancerem, ale do lednové Rally Monte Carlo odstartuje s Fordem Fiesta RRC. "Osvědčili jsme se ve Francii a od nýnějška chceme to samé zkusit také na vyšší úrovni. WRC2 je pro privátní piloty a to dobře odpovídá naší filozofii. Nabízí to pěkný mix zkoušek, jak asfaltových, tak šotolinových, což mi sedí. Program je zajímavý a úroveň krůček po krůčku stoupá, stoupá také úroveň konkurentů, což bude dobrou výzvou," říká Julien Maurin.
Julien Maurin s Fiestou na francouzské Rally du Var
"Ford Fiesta už dobře známe, máme více zkušeností a skvělý tým a proto se můžeme prosadit. Proto jsme tak ambiciozní!" Ačkoliv má Francouz cíle vysoké, tak počítá s tím, že to bude chvíli trvat a vsází spíše na konzistentnost než na zbytečné riskování. "Na této úrovni musíte jet často na 110%, ale občas také musíte jet hlavou," dodává dvojnásobný šampion Francie.
"Šampionát bude dlouhý a jediným klíčem k jeho získání bude najít dobrý kompromis mezi rychlostí a vytrvalostí. Celosvětově jsou speciálky delší, těžší a náročnější... Monte Carlo je jen částí tohoto obrázku. Ostatně na této první rally sezony nebudu mířit za vítězstvím. Nakonec bude důležité získat dost bodů. Cílem by nemělo být dělat to na úkor pokory. Očekáváme skvělou bitvu!"
 
            Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
 
            Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?