Petter Solberg před senzačním návratem do MS? "Něco se děje"

Solberg, Petter
Solberg, Petter, foto: Citroën Sport
iM2 9. prosince 2014 22:14
Sdílej:

Petter Solberg by se mohl v příští sezoně senzačně vrátit do MS! Nor aktuálně hledá partnery pro obhajobu titulu v rallycrossu, přitom však zvažuje i jiné možnosti.

Zdá se, že start na Condroz-Rally opět v Petteru Solbergovi zažehnul vášeň pro rallysport. Nor teď zvažuje start v MS: "Něco se děje. A ano, je to [návrat] možné," řekl Petter Solberg Autosportu. "Pro příští sezonu zatím nic není rozhodnuté. Vždycky jsem říkal, že bych neřekl ne na nabídku vrátit se do MS."

"Rally je v mém srdci a vždy tomu tak bude." Mistr světa z roku 2003 přiznal, že zajistit start na Rally Monte Carlo, která se jede už za měsíc, nestíhá: "Rozhodně nepojedu první soutěž, to je jisté. Ale poté, kdo ví? Mám rád Švédsko a v posledních letech se nám zde vedlo dobře [s Fordem Escort mezi historiky]."

Solberg z MS odešel na konci sezony 2012 poté, co Ford ukončil svoje tovární angažmá. V sezoně stál na podium 5 krát ze 13 soutěží. Do soutěžního vozu usedl znovu na Condroz rally, s Citroënem C4 WRC udával tempo do té doby, než mu odešla převodovka. Doba v rallycrossu Solbergovi dodala chuť do dalších rally.

5 podií ze 13 soutěží, to je vizitka zatím poslední sezony Solberga v MS

"Rozhodně se teď cítím jako více kompletní jezdec. Když jsem jel na Condroz rally, tak byl pocit lepší než kdykoliv předtím. Díky tomu, co jsem dělal v posledních dvou letech, teď sleduji vše a analyzuji věci trošku jinak. Teď jezdím líp než kdykoliv předtím."

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.