Kris Meeke je přesvědčen, že jeho překvapivý kolega při Monacké soutěži, Sébastien Loeb, bude i přes dlouhou pauzu (14 měsíců) během soutěže bojovat o vítězství.
Sébastien Loeb jel naposledy v MS v roce 2013 ve Francii, to ale se svým DS3 WRC vyletěl z tratě do lesa. I přesto se s ním ale musí při Rally Monte Carlo počítat, míní Kris Meeke.
"Je to přece devítinásobný mistr světa! Seb je jedním z nejlepších jezdců na světě, navíc také letos seděl za volantem, ve WTCC. O nevyježděnosti se tedy mluvit nedá. Jasně, rally je sice něco jiného, ale tu zvládne také. Navíc tento víkend pojede ve Francii a také ho čekají testy," říká Severní Ir serveru wrc.com.
Loeb na Monte Carlu vyhrál již sedmkrát a tuto rally zná velmi dobře: "Nejde ani tak o čistou rychlost jako třeba ve Finsku, kde se dají podmínky lehce předvídat. Na Monte Carlu hraje rozhodující roli pocit při těchto složitých podmínkách. Musíte umět číst silnici. A to Seb zvládá velmi dobře," připouští Meeke.
Loeb 'umí číst silnici', což je na Monte Carlu důležité
Kris je také naprosto přesvědčen o tom, že Loebovi nebude při návratu do rally chybět motivace: "I když se aktuálně soustředí na WTCC, tak si myslím, že už se teď nemůže dočkat startu."
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.