Dle očekávání francouzský tovární tým dnes potvrdil jako svého jezdce číslo jedna pro příští sezonu Krise Meeka.
Severní Ir byl dnes oficiálně potvrzen týmem Citroën jako jezdec pro sezonu 2015. "Když jsme se před letošní sezonou pro Krise rozhodovali, tak jsme podstoupili určité riziko," říká Yves Matton s odkazem na malé zkušenosti jezdce s MS. "Rychle se mu ale podařilo postoupit [polem] a teď je z něj komplexní jezdec - rychlý na asfaltu i šotolině.
Zlomovým bodem bylo Finsko, tam k soutěži přistoupil opravdu správně. Během sezony se mu dařilo sbírat zkušenosti. Neprokázal jen svoji rychlost, ale zlepšila se i jeho trpělivost. Jeho všestrannost je pro Citroën velkým bonusem," zakončil šéf týmu.
"V mé první kompletní sezoně v MS šlo o to, abych se toho o MS co nejvíc naučil. Ve druhé polovině roku jsem částečně ukázal své schopnosti. Pořád je zde prostor pro zlepšení a s potřebnými zkušenostmi bude všechno trošku jednodušší.
Meeke s Naglem při Rally Finland
Vždy jsem říkal, že potenciál jezdce je vidět až po dvou kompletních letech ve WRC. Je skvělé, že jsem dostal možnost i nadále spolupracovat s tímto týmem. Znám tým a dobře si navzájem rozumíme, cítím se jako člen rodiny Citroën," říká Kris Meeke
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.