Andreas Mikkelsen své cíle pro sezonu 2014 již splnil. Teď přichází ta zábavná část roku - může jet na plný plyn.
Andreas Mikkelsen letos zaznamenal dvě umístění na druhém místě (ve Švédsku na sněhu a na asfaltu ve Francii), čímž překonal předsezonní očekávání mnohých. Poslední dvě soutěže roku, Španělská a Britská rally, tak nabízejí Norovi skvělou příležitost zaútočit na svoje premiérové vítězství ve WRC.
Třetí místo mezi jezdci má navíc Andreas již také jisté: "Do Francie jedu dost uvolněný, protože druhé místo z Francie mi stačilo na zajištění si třetího místa v tabulce jezdců. Výsledek z Francie byl pro mě hodně důležitý, snížilo to tlak.
To mi pomůže při mém snažení o můj cíl - vítězství ve WRC. Budu ochotný jít do většího rizika, abych toho dosáhl. Letos už jsem byl dvakrát druhý a blížím se ke svému prvnímu vítězství. Pokud to nevyjde ve Francii, tak snad ve Walesu," říká trojka továrního týmu VW.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?