Latvala: Po noční můře obvykle přichází sen

Latvala, Jari-Matti - Anttila, Miikka
Latvala, Jari-Matti - Anttila, Miikka, foto: Joel Martin, RallyZone.cz
iM2 2. října 2014 21:45
Sdílej:

Jari-Matti Latvala chce o tomto víkendu dokončit práci, kterou započal v srpnu, ale nedokončil. Fin by si chtěl splnit jeden ze svých snů a sice vyhrát asfaltovou soutěž MS v automobilových soutěžích.

Odkazujeme tím pochopitelně na Německou rally, kde Latvala v posledním dnu havaroval z vedoucí příčky. Dnes byl nejrychlejší na shakedownu. Ten sice nebyl moc reprezentativní, protože vedl ulicemi obce Vosges (šlo o dvě kola kolem místního parku), ale na asfaltu se jel. Fin byl o 1,2s rychlejší než kdokoliv jiný na této 3,6 km dlouhé trati.

"Cítil jsem se opravu dobře. Mám důvěru ve své auto. Během testů na tuto soutěž bylo auto trošku přetáčivé, ale teď je dobré. Jasně, že mám v paměti to, co se stalo v Německu. Je to tak trošku v zádi mé mysli a proto bych si moc přál, aby se mi splnil tento víkend můj sen a já dokončil svoji započatou práci," nechal se slyšet Jari-Matti Latvala.

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.