Citroën se zlobí kvůli penalizaci Meeka

Matton, Yves
Matton, Yves, foto: Citroën Racing
iM2 16. září 2014 13:27
Sdílej:

Protože si Kris Meeke až moc zkrátil zatáčku v Austrálii, dostal penalizaci, která jej připravila o možnost bojovat o podium. Yves Matton, šéf továrního týmu Citroën, toto rozhodnutí kritizuje.

V Polsku se podobný prohřešek řešil s Andreasem Mikkelsenem. Nor tehdy dostal od komisařů pokutu ve výši 5 000 EUR a do konce roku jede v podmínce. Posléze se o řešení podobných prohřešků debatovalo a bylo domluveno, že v podobných případech jezdec obdrží takovou penalizaci, která jej srazí za jeho nejbližšího pronásledovatele. Podobná praxe se používá i v F1.

Prvním jezdcem, kterého tento trest stihl, byl v Austrálii Kris Meeke s tovární DS3 WRC. Severní Ir si levotočivou zatáčku střihl tak, že dle komisařů získal nefér výhodu, za čož obdržel penalizaci 1:01 min. Ta nejen že jej srazila ze 4. místa na 5., ale hlavně mu zabránila bojovat o umístění v TOP3.

Nesouhlas s tímto rozhodnutím teď jen těžko skrývá Yves Matton: "Tu penalizaci už nechci víc komentovat. Rozhodnutí komisaří nejsou shodná při stejných prohřešcích. Pokud by se mělo něco podobného opakovat, pak doufám ve větší konzistentnost v jejich rozhodnutích."

I přes penalizaci však z Austrálie Meeke může odjíždět spokojený, protože narozdíl od svého kolegy Ostberga jezdil opravdu konkurenceschopné časy. Ve svých 35 letech se tak víc než vřele doporučil pro angažmá v další sezoně: "Bez té penalizace by Kris dojel do cíle jen půl minuty za vítězem. Pokud zohledníme i jeho zkušenosti, pak jde o velkolepý výkon," podotkl Matton.

Témata:
Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.