Volkswagen Motorsport podepsal s dřívějším mistrem světa, Marcusem Grönholmem. 46letý Fin, který byl mistrem světa v letech 2000 a 2002, bude od dnešního dne podporovat vývojový program továrního týmu.
Poté, co Carlos Sainz odešel k Peugeotu jezdit Dakar, si Volkswagen do svých služeb získal dalšího bývalého mistra světa. Marcus Grönholm počínaje dnešním dnem začne s podporou továrního týmu Volkswagen na testech. "Díky jeho velkému technickému přehledu a analytickým schopnostem bude našim inženýrům moci nabídnout cenný vstup," říká sportovní šéf týmu, Jost Capito.
Grönholm v MS v rally začínal v rámci továrních týmu v sezoně 1999 u Peugeotu. Už v další sezoně mezi profesionály se mu podařilo získat čtyři vítězství a jezdecký titul. O dva roky později to ještě dokázal rovněž s Peugeotem zopakovat. Později přestoupil k Fordu, kde po sezoně 2007 svoji profesionální kariéru ukončil. Celkem dokázal získat 30 vítězství, 60 podií a nejrychlejší byl v 540 měřených testech.
Marcus Grönholm na tratích Rally Monte Carlo 2007
Za volant továrního Pola R WRC se Marcus prvně posadil zkraje srpna v okolí jihofrancouzského Fontjoncouse. "Moci se chopit volantu pro mistrovský tým Volkswagenu, to je pro mě samozřejmě skvělou příležitostí. Už se hodně těším na testovací práci a možnost se podílet na dalším vývoji aktuálně nejlepšího rallyového auta, Pola R WRC," řekl Marcus Grönholm.
V rámci akce Helsinki Battle, která se konala krátce před Rally Finland, si Grönholm krátce vyzkoušel Hyundai i20 WRC, bude tak mít možnost obě auta porovnat, i když s Hyundai má zkušenosti opravdu omezené.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?