Je bez debaty, že Sébastien Ogier je nejlepším jezdcem současnosti, míní šéf týmu Hyundai, Michel Nandan. Ale také u Thierryho Neuvillea vidí velký potenciál a doufá, že se tým i jezdec budou společně posouvat vpřed.
Pro Michela Nandana, šéfa továrního týmu Hyundai, je v současnosti jenom jeden jezdec, který nade všechny vyčnívá - Sébastien Ogier. "Hned si všimnete, že je to velkolepý jezdec. U jiných se dá jen těžko odhadnout, zda-li mají talent. Myslím si zkrátka, že mladí jezdci potřebují více zkušeností," zněla odpověď Nandana na otázku, kdo je nejlepším jezdcem v poli.
"Nevím, jak moc tvrdě Ogier pracuje, ale očividně pochopil, co musí udělat, aby byl rychlý." Jedničku Hyundai, Thierryho Neuvillea, vidí hned v závěsu za Francouzem: "Udělal opravdový pokrok a může být také špičkovým jezdcem. Thierry má velký potenciál a v současnosti je po Ogierovi jedním z nějvětších talentů.
I proto jsme se pro něj rozhodli. Vloni se opravdu výrazně zlepšil a je hodně rychlý. Má se ale ještě co učit. Ale to také bude dělat. Jako stále mladý jezdec už toho o rally ví hodně. Ví jak se svými zkušenostmi zacházet a dokáže si rally rozdělit do různých částí. Pro nás je výhrou.
Zlepšení v loňské sezoně pasuje Neuvillea do role největšího talentu MS po Ogierovi, míní Nandan
Máme nový tým i nové auto, které chceme dále vyvíjet. Také on se chce dále zlepšovat. To nás i auto posune o další krok vpřed," zakončil Michel.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?