Faceliftované Fiesta RS WRC se dočkáme již za týden v Mexiku. Dnes tuto zprávu přinesl Autosport, který citoval Malcolma Wilsona.
Nové auto už tým testoval před Rally Monte Carlo a jeho vývoj probíhal již nějakou dobu v továrně M-Sportu. Mělo se za to, že se faceliftovaný model představí po návratu do Evropy, v Portugalsku. Ve skutečnosti se jej dočkáme již příští týden na prvním šotolinovém závodu roku, Rally Mexiko.
"Jsme docela omezeni v tom, co na voze můžeme během tohoto roku udělat. Mexiko ale bude první soutěží Fiesty RS WRC po faceliftu," prozradil majitel a šéf M-Sportu, Malcolm Wilson. Na foto z testu se podívejte zde.
"Na autě jsou vylepšené malé detaily a ve vylepšování takovýchto drobností budeme pokračovat i po zbytek roku. Pro tuto sezonu však neplánujeme příchod nějaké zásadní novinky." M-Sport již auto s novým vzhledem homologoval, zde jde však pochopitelně o Fiestu R5. Na verzi WRC se tak dočkáme nejviditelnější změny od jejího debutu v roce 2011.
I v MS se můžeme těšit na nový vzhled Fiesty, stará verze jezdila od roku 2011
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?