Debut nového továrního týmu Hyundai nevyšel podle plánu a už po první etapě to musela jihokorejská značka zabalit. O nehodě Thierryho Neuville jsme již psali, Daniho Sorda zradila na přejezdu k RZ5 technika.
Španěl zůstal stát s prázdnou baterií ve svém voze, který už nešel znovu nastartovat. Na Monte Carlu již tradičně není povolená Rally2, a tak musel Dani Sordo vzdát. Dani odstupoval ze 3. místa, v jednotlivých zkouškách zajel 12., 4., 5. a 2. čas, což jsou pozitivní výsledky nového vozu.
"Pochopitelně jsme zklamaní, když pro nás rally takto brzy skončila. Částečně se nám podařilo ukázat náš potenciál. Na čtvrté zkoušce jsme zajeli druhý čas, což bylo dobré. Na cestě k dalšímu testu jsme zastavili, abychom zkontrolovali tlak v pneumatikách. Pak už auto nenastartovalo. Pokoušeli jsme se auto opravit, ale nešlo to. Je to frustrující začátek," přiznal jezdec.
To šéf týmu, Michel Nandan, byl o trošku pozitivnější: "Hyundai Motorsport existuje teprve rok. Až doposud jsme odjeli 8000 km, ale Monte Carlo bylo prvním velkým testem. Musíme se z toho poučit a do Švédska si odvést to pozitivní. Náš mladý tým údělal ve WRC první kok. Pozitivní je, že jsme pro [druhou] sekci zvolili správné pneumatiky.
i20 WRC je rychlá, to prokázali Neuville i Sordo
Dani na RZ4 prokázal, že bylo auto rychlé. Na přejezdu se jeho auto zastavilo, když ztratil elektrickou energii. Požádali jsme ho, aby se pokusil najít problém, ale nepřišli na to. Důvody odstoupení Daniho zatím vyšetřujeme. Teď se na to podíváme podrobně."
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.