Mohlo to také být poslední vystoupení Daniho Sorda ve World Rally Caru od Citroënu, o víkendu se Španěl zúčastnil Monza Rally Show. V Itálii si Španěl připsal vítězství.
Dani Sordo slavil o víkendu vítězství Monze o 10,6s před multišampionem Moto GP, Valentinem Rossim. Ital se Rally Show Monza zúčastnil s Fordem Fiesta RS WRC. Třetí nejnižší součet časů na devíti zkouškách dosáhl vítěz Le Mans, Dindo Capello, na Citroënu DS3 WRC.
Sordo, pro kterého se možná jednalo o poslední start za volantem tovární DS3, se vedení ujal hned zkraje a plnil tak svoji roli favorita. Rossi však byl vážným konkurentem. Ital, který obhajoval svoje loňské vítězství, byl i tak spokojený: "Byla to velká zábava a mohl jsem alespoň vyhrát čtyři zkoušky. Dani je zatraceně rychlý a zná svoje auto. To, že jsem s ním dokázal držet krok, je fantastické!" řekl Valentino Rossi.
V kategorii Super2000 byl nejrychlejší bývalý mistr Evropy, Luca Rossetti (Škoda Fabia), před Craigem Breenem (Peugeot). Luca vyhrál i přesto, že motor jeho Fabie jel ke konci soutěže pouze na tři válce.
Tip: O možném působení Sorda si přečtěte v rubrice ve zkratce.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?