Ve Francii se do továrního Citroënu DS3 WRC vrací Sébastien Loeb, to znamená, že mu v hlavním týmu musí udělat místo Dani Sordo. Španěl pojede v Abu Dhabi Citroën Total World Rally Teamu, za který normálně startuje Khalid Al-Quassimi.
Po hodně nepovedené domácí rally Volkswagenu a prvním vítězství Sorda je šampionát mezi týmy otevřený. Do konce roku zbývají 4 soutěže a Citroënu chybí na Volkswagen 26 bodů.
Dani Sordo v Austrálii nuceně pauzíruje, ve Francii se chce ale opět představit v plné síle. Jeho cíl je jasný: Pokusit se míchat pořadím mezi nejrychlejšími, aby tak obral o body tovární Volkswagen.
Naopak jezdci továrního týmu pro tuto soutěž, Sébastien Loeb a Mikko Hirvonen, se musí snažit posbírat co nejvíc bodů pro hlavní tým. Francouzský rekordman, který jede svoji poslední soutěž, byl na asflatu vždy silný, a tak u něj by problém být neměl.
Zatím není jasné, jestli se do Francie už stačí uzdravit Mikko Markkula, spolujezdec Andrease Mikkelsena. V Austrálii jej zastupuje Paul Nagle. Kdo by Fina případně zastoupil ve Francii je otázkou.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?