Francouz byl nejrychlejší v prvním měření sil na šotolinové Rally Acropolis, kterou jako obvykle na šotolinových soutěžích představuje kvalifikace.
Kvalifikace se odehrála za 25 °C na 3,1 kilometrů dlouhé trati kolem Athén. Francouz ujel nejbližším pronásledovatelům (Sordo) o více jak vteřinu. "Jsem se vším spokojený. Když podstoupíte riziko a pojedete jako první, tak pokud budou dobré podmínky, můžete ztratit až 20 vteřin. I proto jsem se rozhodl jet jako poslední," zdůvodnil svoji volbu jezdec VW.
Druhý Sordo byl s pozicí spokojený, méně už však s porovnáním s Ogierem: "S pozicí jsem spokojen, ale v porovnání s Ogierem..." Za volantem tovární DS3 WRC se však cítil spokojený. I Dani se rozhodl pro volbu nejzažší možné pozice, vyrazí tedy předposlední. Třetí byl Rus Novikov s Fiestou RS WRC: "Pokusil jsem se zatlačit."
Pozice za jeho zády okupovali další zástupci M-Sportu Neuville a Ostberg. Belgičan si stěžoval na horší výhled ze své Fiesty RS WRC v některých pasážích a do cíle dojel s poškozeným předním nárazníkem.
Trojka Volkswagenu, Mikkelsen, porazila kolegu z hlavního týmu Latvalu, který se musel sklonit ještě před Al-Attiyahem a Hirvonenem. Oběma bývalým kolegům od Fordu (Hirvonenovi a Latvalovi) kvalifikace vůbec nevyšla. "To je špatný čas. Nechápu proč. Ovládání vozu nesedělo, ve dvou nebo ve třech zatáčkách jsem byl moc široký," popsal svoji jízdu Fin od VW.
Startovní pořadí do první etapy:
01. Khalid Al-Qassimi (Citroën)02. Martin Prokop (Ford)03. Andreas Mikkelsen (Volkswagen)04. Jari-Matti Latvala (Volkswagen)05. Mikko Hirvonen (Citroën)06. Nasser Al-Attiyah (Ford)07. Mads Östberg (Ford)08. Thierry Neuville (Ford)09. Jevgeni Novikov (Ford)10. Dani Sordo (Citroën)11. Sebastien Ogier (Volkswagen)
Výsledky kvalifikace:
01. Sebastien Ogier (Volkswagen) - 2:14.5 min02. Dani Sordo (Citroën) +1,1 s03. Jevgeni Novikov (Ford) +1,2 s04. Thierry Neuville (Ford) +1,6 s05. Mads Östberg (Ford) +2,0 s06. Andreas Mikkelsen (Volkswagen) +2,4 s07. Nasser Al-Attiyah (Ford) +2,7 s08. Mikko Hirvonen (Citroën) +2,8 s09. Jari-Matti Latvala (Volkswagen) +3,4 s10. Martin Prokop (Ford) +4,8 s11. Khalid Al-Qassimi (Citroën) DNS
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?