Rally San Marino přišla o svoji pozici v kalendáři ME v automobilových soutěžích. Soutěž v Itálii měla být 7. podnikem šampionátu, konat se měla 11. - 13. června.
Soutěž se nakonec v rámci ERC neodjede kvůli finančním problémům pořadatelů. Podle slov Francoise Ribeira, šéfa ERC pro rozvoj, udělali organizátoři vše, co bylo v jejich silách, aby soutěž zachránili.
"Udělali jsme vše, abychom se pokusili udržet Rally San Marino v kalendáři ERC, ale bohužel to nebylo možné díky novému managementu motoristické federace San Marino," říká Ribeira.
"Litujeme ztráty šotolinové soutěže v Itálii, ale omezení veřejné finanční podpory neočekávaně veliké." Organizátoři ERC zároveň oznámili, že soutěž v Itálii nebudou nijak nahrazovat, v kalendáři tak zůstalo 12 podniků.
Jezdci si do tabulky započítají 4 nejlepší výsledky z prvních 6 soutěží a a další 4 nejlepší výsledky z druhých 6 soutěží. Dříve bylo dělení soutěží v kalendáři v poměru 6:7.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?