Přeměna šampionátu MS v rally bude dále pokračovat. Hlavní geografické těžiště by se mělo přesunout. Dočkáme se tedy dříve závodu v Číně než v Brazílii?
Trend je jasný, MS v rally se stěhuje pryč z Evropy. FIA má zájem dostat WRC především do zemí BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína). "Tvrdě pracujeme na tom, abychom na zasedání Světové rady FIA v červnu mohli předložit modifikovaný kalendář," řekl pro německý Motorsport-Aktuell Jarmo Mahonen, ředitel pro rally u FIA. "Momentálně je 10 ze 13 závodů v Evropě. Za dva tři roky by ten poměr měl být 7:6 a reprezentovat tak MS v rally ve všech 6 regionech. Na našem seznamu máme Střední východ stejně jako i Afriku."
Doposud se hodně mluvilo o závodu v Brazílii, v Jižní Americe však bude MS ve fotbale v roce 2014 a OH v roce 2016, takže zde se řeší předně něco úplně jiného. Nejnověji se tedy začlo spekulovat o závodu v Číně. "Kromě organizace musíme mít na paměti také finanční stránku věci. Před několika týdny jsem se byl s Michele Moutonovou podívat asi 2000 km severo-západně od Pekingu v Zhagye v regionu Gansu. V červnu se zde pojede rally. Pokud bude zájem, tak bychom to mohli pojmout jako oficiální testovací soutěž a s trochou pomoci by se tam mohl jet závod MS už v roce 2014."
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?