Nový Hyundai Motorsport Team se dále rozrůstá. Teď byly oznámeni další členové na vedoucích pozicích.
Na týmového šéfa, Michela Nandana, čeká velký kus práce. Musí řídit práce na nové i20 WRC, ale do půlky roku také musí mít hotovou továrnu v německém Alzenau. Stavba prvního testovacího speciálu už měla začít. Aby toho nebylo málo, tak se Nandan také musí postarat o to, aby Hyundai měl ty správné lidi na to, aby byl ve WRC konkurenceschopný. Zde Monačan může spoléhat na staré známé.
Šefdesignerem týmu je Bertrand Vallat, který na i20 pracuje od prosince. Naposledy tento Francouz u Peugeotu stál za vývojem úspěšné 207 S2000. O motor se brzy začne starat Stephane Girard. Ten v minulosti pracoval také pro Peugeot, pak sbíral zkušenosti s Prodrivem a Citroënem. Od půlky dubna jako nový týmový manažer nastupuje Alain Penasse. 51letý Belgičan se této činnosti věnoval u Toyoty, Peugeotu a Michelinu.
Továrnu v Alzenau vede Ernst Kopp, který byl dříve zahrnut do projektů Toyoty v rally a na okruzích. Kopp už si vybral i další spolupracovníky, se kterými hodlají od léta začít s testy vozu. O marketing a PR týmu se bude starat Stefan Ph. Henrich, který byl do motorsportu převelen z Hyundai Motor Europe.
"Od začátku roku jsme se silně rozvinuli a obsadili důležité pozice. Je před námi velký a vyzývavý úkol, díky kterému musíme úplně nově postavit tým a máme na něj pouze 9 měsíců," řekl Nandan.
Ferrari v úterý odhalilo své rekordní výsledky, kdy čistý zisk za loňský rok vzrostl na více než 1,5 miliardy eur, čímž si automobilka opět potvrdila svou silnou pozici na trhu.
K povinnému ručení se dnes dozvíte, co všechno ovlivňuje výši pojistného, zda vám může pojišťovna jednostranně zvýšit pojistné či zda budete platit újmu v plné výši v případě nehody bez povinného ručení.
Letošní sezóna vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC se blíží a s ní i jeden z nejvíce očekávaných debutů: Aston Martin Racing nasadí své nové hypervozy Valkyrie již 28. února do úvodního závodu v Kataru, který měří 1812 kilometrů. Tým dnes odhalil svou závodní identitu pro rok 2025 a také představil jezdecké posádky pro tento náročný ročník.
Ferrari chystá zásadní revoluci – 9. října odhalí svůj první čistě elektrický model. Během dne investorů představí dosud tajemný vůz, který slibuje nejen špičkový výkon, ale i zábavu za volantem.
Italské Alpy patří k tradičním destinacím českých lyžařů. Mnoho z nich však cestu podceňuje a může je to stát nemalé pokuty. Jak se na cestu připravit a nezkazit si tak zimní dovolenou či jarní prázdniny?
Toyota Motor Europe podepsala dohodu se společnostmi Hydrogen Refueling Solutions (HRS) a ENGIE s cílem zavést novou generaci systémů pro doplňování vodíku. Nové řešení, které je rychlejší a nákladově efektivnější, bude pilotováno v rámci projektu RHeaDHy financovaného EU, který se zaměřuje na urychlení zavádění infrastruktury.
Ford se chystá na velký návrat do nejvyšší kategorie vytrvalostních závodů! Od sezóny 2027 bude opět bojovat v Le Mans, kde má jasný cíl – sesadit z trůnu Ferrari, vítěze posledních dvou ročníků.
Porsche se chystá na zásadní personální změny ve své výkonné radě. Dva manažeři, kteří dlouhodobě působili ve firmě, budou brzy nahrazeni.
Tesla chystá nový kompaktní model. V roce 2025 uvede Model Q, který bude mít délku jen čtyři metry a cenovku kolem 25 000 eur (cca 640.000 korun).
Chystá se revoluce v palubních systémech? Nové informace naznačují, že Apple brzy spustí vylepšený CarPlay s řadou inovací. Co přinese a kdy se ho dočkáme? Naznačil to německý AutoBild.
Vozy Toyota Corolla Hatchback a Touring Sports obhájily dva tituly v rámci prestižní ankety britského odborného časopisu What Car? Zatímco Hatchback se opět stal rodinným vozem roku, Touring Sports znovu bodoval jako nejvýhodnější kombi.
Felipe Nasr, Nick Tandy a Laurens Vanthoor se stali vítězi úvodního kola amerického šampionátu sportovních vozů, když s vozem Porsche překonali rekord na prestižní 24hodinovce v Daytoně.