Problémy s elektronickou jednotkou srazily Novikova v Mexiku hodně hluboko do pole poražených. Díky velké časové ztrátě zkraje páteční etapy a poté nutnosti čistit trať nemohla vyniknout rychlost tohoto ruského mladíka.
Evgeny Novikov již dokázal během úvodních třech soutěží MS letošního roku, že je opravdu rychlý, ale tolik protřebný výsledek se zatím nedostavil. V tabulce MS má u svého jména pouho pouhé tři body. V Mexiku na RZ3 došlo k poškození spodku vozu od jednoho z kamenů, což mělo za následek poškození elektrického kabelu, který vede od elektronické řídíci jednotky. Po dlouhé době se posádce podařilo Fiestu RS WRC znovu zprovoznit.
"Bylo to velkým zklamáním. Před touto rally jsem si opravdu věřil na dobrý výsledek. Chtěl jsem ho získat pro Ilku, která jela 100. soutěž v MS, i tým. Takovéto věci se ale občas mohou stát. Důležité je, že zůstáváme motivovaní," říká Evgeny Novikov. Pro smíšenou posádku už druhá a třetí etapa proběhla bez problémů a propracovala se dokonce do TOP10.
"Nebylo to jednoduché, protože jsme museli jako první čistit trať. Musel jsem jet mnohem čistěji a zvláště při prvních průjezdech nebyly vyjety vůbec žádné stopy. Dostali jsme se zpět do TOP10, což je pozitivní. Kvůli povinnosti čistit trať jsme nemohli prokázat naši opravdovou rychlost.
Vloni na šotolině (v Portugalsku a Itálii) získal Evgeny svůj nejlepší výsledek v MS - 2. místo
Je to velká škoda, protože nebýt pátečních problémů, myslím, že bychom mohli bojovat o velmi dobrý výsledek. Mexiko je těžká rally a podobné věci se stávají. Bohužel, tentokrát jsme měli pech my. Posbírali jsme tak alespoň zkušenosti pro príští rok a nakonec získali i nějaké body."
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?