Po vítězství Francoise Duvala na Legend Boucles de Spa se zrodila myšlenka na jeho návrat do WRC. Tento projekt začíná dostávat konkrétní tvary.
Na konci dubna je v Belgickém šampionátu na programu Rallye de Wallonie, kterou Francois Duval v předešlých 4 letech vždy vyhrál (s vozem Toyota Corolla WRC). V letošním roce by se však měl později objevit za volantem Citroënu DS3 WRC, alespoň to řekl Yves Matton.
Aby Belgičan získal zkušenosti se současnými vozy WRC, tak plánuje startovat na Rallye de Wallonie s Mini John Cooper Works WRC poslední specifikace. O vůz se bude starat belgický tým First (ten už připravuje vůz bohatému Korzičanovi Francoisi Padronovi).
"S potěšením mohou oznámit, že jsme mohli pořadatelům soutěže pozitivně odpovědět na jejich snahu o co největší počet bývalých vítězů soutěže na startu jubilejního 30. ročníku rally, i my pojedeme. Rozpočet sice zatím nemáme kompletní, ale můžeme se spolehnout na podporu značky Gordon. Organizátoři se opravu snaží.
Teď je to na mě a mém týmu First (s představiteli Andrém Leyhem a Willym Collignonem), s jejich podporou jsem již jel Rally Condroz v roce 2006 s Fabii WRC (v sezoně 2006 startoval i v MS s Fabii WRC právě s tímto týmem, pozn. red.). Myslím, že to zvládneme...," říká bývalý tovární jezdec Fordu a Citroënu v MS.
Se starty s Mini JCW WRC pomůže společnost Gordon
Dále vysvětluje volbu vozu: "Nepojedu s vozem C4 WRC. Mým hlavním cílem není se poměřovat s Freddym Loixem, který má k dispozici 2,0l Ford Focus RS WRC. Na této soutěži si chci hlavně vyzkoušet, jak se jezdí s novými WRC s motorem 1,6l a turbem. Samozřejmě, že tak činím s výhledem na Rally Deutschland. Před startem soutěže mě čeká dvoudenní test."
Možnost návratu do MS po třech letech, kdy zde nestartoval, Duvala motivuje: "Máme stále velkou touhu. Už jsem zhubl 2,5 kila. Ale stále to není dost, nechci však hubnout tak, že přestanu jíst uplně. Hubnu sportem a teď o víkendu jsem se zúčastnil závodu motokár. Znovu jsem se dostal do závodního rytmu."
Duval platí za specialistu na asfalty, zde v Německu s Focusem RS WRC
Start v Německu, které se jede na konci srpna, však zatím stále není vůbec jistý: "Chci znovu zavolat Yvesu Mattonovi, až se vrátí z Mexika. On přišel s myšlenkou, že bych mohl jet s vozem DS3 WRC. Musel bych si ale zajistit alespoň část rozpočtu. Na tom pracuji. Pokud by to nevyšlo u Citroënu, tak Mini by mohla být také šance. Jsem velmi motivovaný."
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?