Tomáš Kostka nedávno prozradil, jakým směrem by se měla vyvíjet letošní sezona.
,,S našimi hlavními partnery jsme se dohodli, že letos zkusíme absolvovat skromnější program co se počtu závodů týče, ale zato kvalita a náročnost bude na nejvyšší možné úrovni. Ano, v současné době pracujeme na účasti s vozem WRC v asfaltových závodech MS v rally, konkrétně tedy Německo, Francie a rádi bychom i Katalánsko, ale vše bude o rozpočtu, a já osobně budu preferovat co nejkvalitnější testovací program v průběhu roku.
Ale zatím není ještě nic stoprocentně jisté, takže bych nerad předbíhal událostem. Je jisté, že pokud se nám to podaří, je to nejlepší možná investice s ohledem na budoucnost, protože světové závody jsou diametrálně odlišné od domácích, a zkušenosti získané tam jsou k nezaplacení."
Na Monte Carlu časem na shakedownu Tomáš opravdu zaujal
Tomáš by se měl objevit v rámci prezentace nového partnera i na startu prvních závodů rallysprintového šampionátu, nejspíš opět s Citroenem C4 WRC.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?