Tovární tým Citroën přijíždí do Švédska v dobrém rozpoložení. Na Monte Carlu slavili vítězství, ve Švédsku mají minimálně jednoho muže, který muže týmu další vítězství zajistit - Mikko Hirvonena.
"Od Rally Monte Carlo se už plně soustřeďuji na tuto rally. Vloni to byla moje teprve druhá soutěž s DS3 WRC a chybělo mi trošku štěstí, abych vyhrál. O rok později už se cítím na to, že bych zde mohl oslavit svůj první úspěch v roce 2013. Bude pochopitelně hodně záležet na podmínkách, jeslti bude sněžit, jaká bude teplota a podobně.
Bude také záležet na využití sněžných pneumatik. Nové pneumatiky Michelin X-Ice North se zdají být spíše tvrdé, ale uvidíme až při závodu," říká vítěz z roku 2011. Mikko Hirvonen má na sněžných soutěžích dobrou bilanci - 1. (Norsko) a 3. (Švédsko) místo z roku 2007, 2. místo z roku 2008 a 2009, v letech 2010 a 2011 vyhrál a vloni byl druhý, na sněhu tedy patří mezi favority.
Vloni Sordo musel ze soutěže odstoupit
Naopak tento povrch mezi své oblíbené neřadí Dani Sordo: "Na tomto povrchu se ještě zcela jistě můžeme zlepšovat. V roce 2010 jsem měl už ale dobré tempo a zajel jsem podium, snad se mi podaří jet opět toto tempo. Můj letošní cíl je jasný - získat co možná nejlepší výsledek. Skutečnost, že nejsem nominovaný na body pro tým snižuje tlak na mou osobu."
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.