Lhůta, kterou dostali organizátoři soutěží na přihlášení se do kalendáře MS 2013 je pryč, ale zatím se žádný z aktuálních dvanácti pořadatelů nepřihlásil. V kalendáři sezony 2013 tak zatím není žádná soutěž.
Na konci května rozeslala FIA pořadatelům jednotlivých soutěží kalendáře WRC nové smlouvy. Organizátoři měli čas jen do 8. června, aby je podepsali (psali jsme zde). Ale nejen krátká časová lhůta, ale i zvýšené poplatky o 100 tisíc eur za časomíru a televizní produkci spustily vlnu odporu proti novým smlouvám.
Francouzská federace (FFSA) dokonce napsala prezidentovi komise, Jarmu Mahonenovi, otevřený dopis. Francouzi však nejsou jediní, kdo se vzpírá - podle informací britského Autosportu totiž novou smlouvu nepodepsal nikdo. "Musíme se o této nové smlouvě poradit, doposud jsme na to neměli čas. Každá věc potřebuje ještě další vysvětlení," citují Britové svůj zdroj z jednoho ze zúčastněných organizačních týmů.
Mahonen a manažerka MS, Michele Mouton, by již měli být v kontaktu s jednotlivými organizátory soutěží. Cílem je samozřejmě získat jejich podpisy na smlouvách. Oficiálně se však FIA k celé situaci nevyjádřila. Více informací by mělo být známo po zasedání Světové rady, které se koná v pátek. To by totiž měl být předložen kalendář MS v rally pro rok 2013.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.