AKTUALIZACE V CÍLI; Mikkelsen absolutním králem první soutěže IRC.
FOTO ze soutěže zde.
Výsledky v cíli:
Soutěž dnes uzavřely dvě zkoušky s celkovým součtem o něco málo více než čtyřice kilometrů. V první z nich triumfoval Mikkelsen, v druhé nejrychlejší čas zajel Hänninen. Mikkelsem tak jen podtrhnul velmi kvalitní výkon, který během víkendu podal. Z celkových čtrnácti RZ triumfoval desetkrát, dále zajel tři druhé časy a jedna z těchto zkoušek byla zrušena.
Pořadí
Posádkavůz Celkový časPenalizace Ztráta navedoucího 1. Mikkelsen A. - Floene OŠkoda Fabia S2000 2:12:43,2 --- 2. Hänninen J. - Markkula MŠkoda Fabia S2000 +25,6 3. Bouffier B. - Panseri S. Peugeot 207 S2000 +2:03,3 4. Wiegand S. - Gottschalk T.Škoda Fabia S2000 +5:20,3 5. Gassner jr. H. - Wicha K.Škoda Fabia S2000 +6:23,9 6. Moura R. - Eiró S. Mitsubishi Lancer Evo IX. +8:43,5 7. Salyuk jr. A. - Cherepin P. Ford Fiesta S2000 +10:28,1 8. Silva S. - Nunes F.Subaru Impreza WRX +16:00,1 9. Rodrigues R. - Rodrigues E.Mitsubisho Lancer EVO IX +17:15,0 10. Barbosa M. - Reis J.Mitsubishi Lancer Evo IX +18:01,6
Výsledky po RZ12:
První soutěž letošního šampionátu IRC se dnešními třemi RZ přehoupla do své poslední etapy. Co se časových odstupů v průběžném pořadí týče, pozice by si jezdci na předních pozicích mohli měnit jen v případě nějakých nepředpokládaných situací.
Na prvním místě se bez větších problémů drří Mikkelsen, který nedává šasnci ani továrnímu kolegovi Hänninenovi. Ten zajel nejrychlejší čas pouze ve dvou RZ, kde Mikkelsen skončil druhý.
Pořadí
Posádkavůz Celkový časPenalizace Ztráta navedoucího 1. Mikkelsen A. - Floene OŠkoda Fabia S2000 1:40:10,2 --- 2. Hänninen J. - Markkula MŠkoda Fabia S2000 +24,5 3. Bouffier B. - Panseri S. Peugeot 207 S2000 +1:48,2 4. Wiegand S. - Gottschalk T.Škoda Fabia S2000 +4:28,3 5. Gassner jr. H. - Wicha K.Škoda Fabia S2000 +4:38,0 6. Moura R. - Eiró S. Mitsubishi Lancer Evo IX. +6:29,5 7. Salyuk jr. A. - Cherepin P. Ford Fiesta S2000 +8:25,4 8. Silva S. - Nunes F.Subaru Impreza WRX +12:09,9 9. Rodrigues R. - Rodrigues E.Mitsubisho Lancer EVO IX +13:46,4 10. Barbosa M. - Reis J.Mitsubishi Lancer Evo IX +14:33,7
Výsledky po RZ5:
Po skvělém včerejším vstupu do soutěže v podání úřadujícího šampiona IRC - Andrease Mikkelsene, si i dnes Norský mladík drží skvělou formu. První dva rychlostní testy vyhrál a zvýšil svůj náskok v čele na téměř čtvrt minuty. Druhý je další jezdec se Škodou Fabia S2000 Juho Hanninen. Za dvojicí jezdců na škodovkách jsou pak jezdci Peugeotu Bouffier a Magalhaes.
Pořadí
Posádkavůz Celkový časPenalizace Ztráta navedoucího 1. Mikkelsen A. - Floene OŠkoda Fabia S2000 36:54,4 --- 2. Hänninen J. - Markkula MŠkoda Fabia S2000 +13,6 3. Bouffier B. - Panseri S. Peugeot 207 S2000 +45,0 4. Magalhaes B. - Magalhaes C. Peugeot 207 S2000 +51,3 5. Wiegand S. - Gottschalk T.Škoda Fabia S2000 +2:13,3 6. Gassner jr. H. - Wicha K.Škoda Fabia S2000 +2:13,8 7. Moura R. - Eiró S. Mitsubishi Lancer Evo IX. +2:36,0 8. Salyuk jr. A. - Cherepin P. Ford Fiesta S2000 +3:13,1 9. Silva S. - Nunes F.Subaru Impreza WRX +4:36,4 10. Rodrigues R. - Rodrigues E.Mitsubisho Lancer EVO IX +5:27,3Po RZ3:
První letošní rychlostní zkouška šampionátu IRC se stala kořistí úřadujícího šampióna tohoto šampionátu a jezdce Škody UK, Andrease Mikkelsena. Nor od samého začátku bojuje o čelo s továrním jezdcem Škody Motorsport, Juhou Hänninenem, který si připsal nejrychlejší čas na RZ2. V RZ3 opět převzal otěže Mikkelsen. Celkově dělí oba jezdce na Škodovkách po prvním dni 1,4s.
Za Škodovkami jsou nejrychlejší Peugeoty 207 S2000, když třetí je Bryan Bouffier se ztrátou 23,2s. Na jeho záda dýchá domácí Bruno Magalhaes (+29,9s). Vyrovnaná skupina jezdců je od 5. do 7. místa (Wiegand - Škoda Fabia S2000, Moura - Mitsubishi Lancer Evo IX a Gassner - Škoda Fabia S2000). Po dnešku je dělí 4,1s.
Fordy Fiesta S2000 týmu Dream Team Ukraine jsou na konci první desítky, ale už s větší ztrátou. Zatím rychlejším z dvojice je Salyuk, který přesedl do vozu S2000 s Mitsubishi Lancer - je 8. Jeho kolega Tamrazov je 10. Mezi oba Ukrajince se vklínil Al-Ketbi s Fabii S2000.
RZ3 Grupo Marques 1 - 2 km
Pořadí
Posádkavůz Celkový časPenalizace Ztráta navedoucího 1. Mikkelsen A. - Floene OŠkoda Fabia S2000 13:53,7 --- 2. Hänninen J. - Markkula MŠkoda Fabia S2000 +1,4 3. Bouffier B. - Panseri S. Peugeot 207 S2000 +23,0 4. Magalhaes B. - Magalhaes C. Peugeot 207 S2000 +29,9 5. Wiegand S. - Gottschalk T.Škoda Fabia S2000 +52,0 6. Moura R. - Eiró S. Mitsubishi Lancer Evo IX. +53,7 7. Gassner jr. H. - Wicha K.Škoda Fabia S2000 +56,1 8. Salyuk jr. A. - Cherepin P. Ford Fiesta S2000 +1:17,5 9. Al-Ketbi R. - Al-Kendi K.Škoda Fabia S2000 +1:37,2 10. Tamrazov O. - Arena N.Ford Fiesta S2000 +1:42,9Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?