Bývalý Juniorský mistr světa, Patrik Sandell, byl vybrán do Švédského World Rally Teamu. To mu zajišťuje starty v MS. Poprvé se představí na domácí Švédské rally s vozem Mini.
Celý tým přitom vznikl teprve nedávno. Jeho jasným cílem je zajistit starty švédského jezdce v MS v automobilových soutěžích. Za tímto projektem stojí slavná jména švédského rallysportu: Björn Waldegard, Stig Blomqvist, Thomas Radström, Jan Pettersson, Leif Asterhag a Staffan Parmander. Dnes tento tým představil ve Stockholmu jezdce i vůz, se kterým budou ve WRC startovat.
První start čeká tým během Švédské rally. Do vozu usedne Patrik Sandell se svým spolujezdcem Staffanem Parmanderem. "Ve Švédsku máme spoustu talentů. Naše volba ale padla na Patrika. Výborně vychází se sponzory i médii. Mimo to je i velmi talentovaný," říká bývalý mistr světa Björn Waldegard.
Vloni startoval Sandell v IRC se Škodou Fabia S2000. "Příležitost se poměřit na domácí soutěží s jezdci jako je Loeb, Solberg nebo Hirvonen je neskutečná," řekl Sandell, který s týmem podepsal 3letý kontrakt.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.