Petter Solberg bude již ve čtvrtek testovat Fiestu RS WRC s výhledem na možnost zisku tovární sedačky pro rok 2012.
Petter Solberg pro britský Autosport již ve Walesu na poslední rally potvrdil plánovaný test Fiesty RS WRC s tím, že další detaily budou dále diskutovány se šéfem Fordu, Malcolmem Wilsonem, v Londýně před udělováním Autosport Award, které proběhlo minulý týden.
Petter s Fordem nejel od roku 2000, kdy od týmu sídlícího v Cumbrian odešel během sezony ke konkurenčnímu Subaru. "Petter je pořád velmi rychlým jezdcem a má schopnosti stát se znova světovým šampiónem. Test nám toho hodně dá, bude dobré ho opět vidět v jednom z našich vozů. Bude také zajímavé sledovat, co bude schopen předvést. Na druhou stranu nebylo diskutováno zatím nic víc," řekl pro Autosport zdroj blízký Fordu.
Pokud by test dopadl dobře, tak by možnosti návratu Pettera k Fordu byly diskutovány o víkendu. Petter ohledně svého možného návratu minulý měsíc řekl: "Myslím, že Jari-Matti [Latvala] a já bychom mohli utvořit velmi silný tým, opravdu hodně silný tým pro příští rok."
"Je bez debat, že Jari má potenciál stát se světovým šampionem. A já bych rád pomohl týmu, jak jen bych mohl. Byl jsem tři roky soukromníkem a teď se opravdu chci posadit zpět do továrního auta. Vím, že bych na to měl a bylo by skvělé jít zpět za Malcolmem," dodává Petter.
Také se objevily spekulace, že by Petter mohl se svým bratrem Henningem vytvořit tým se dvěma Fordy. "To se nestane. Pro příští sezonu chci tovární auto a být součástí továrního týmu. Nechci být v týmu s Henningem."
I přesto, že teď tři roky jezdil jako soukromník, tak zůstal Petter jedním z nejrychlejších světových pilotů vůbec. Byl v kontaktu s VW, ale Němci podepsali se Sébastienem Ogierem (psali jsme zde). Jari-Matti Latvala měl testovat Fiestu WRC tento týden také, ale včera na testu vylétl z trati. Auto však nebylo poničeno.
Petter Solberg by měl s Fordem testovat v blízkosti zahajovacího podniku příští sezony, Rally Monte Carlo, tedy v okolí Valence. Oznámení nějakého rozhodnutí je očekáváno na pondělí, kdy je poslední den pro přihlášení týmů do MS.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.