Je zde další zvrat ohledně budoucnosti Sebastiena Ogiera. Carlos Sainz totiž připustil, že VW s Francouzem již ohledně možnosti jezdit s Polem R WRC mluvil.
Ogier je však pod smlouvou u Citroënu do konce příštího roku. Nicméně šestinásobný vítěz soutěže MS je se svou pozicí v týmu nespokojen. Očekává se, že by nabídku, která by ho ze smlouvy vyvázala, uvítal. Když byl dříve dotázán ohledně kontraktu na příští rok, tak řekl: "Kontrakt? Co to znamená?"
Těžko bychom však mohli předpokládat, že by se k VW připojil a sezonu jen testoval. Nicméně v tomto případě by měl pro rok 2013 dobře nachystanou cestu.
Dvojnásobný mistr světa, Carlos Sainz, který vystupuje jako poradce týmu Volkswagen, k tomu říká: "Sebastien (Ogier) je jedním z mladších jezdců a je velmi rychlý. Do budoucna bychom o něj měli velký zájem. Teď je pod smlouvou u Citroënu, ale nikdy nevíte, co se může stát."
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.