Šéf VW pro motorsport, Kris Nissen, řekl, že rozhodnutí Sebastiena Loeba o setrvání u Citroënu i v dalších sezonách, pomůže jeho týmu k finalizaci jezdecké sestavy.
Volkswagen plánuje vstoupit do MS v roce 2013 poté, co se v sezoně bude soustředit na testy a vývoj svého vozu Polo R WRC. Očekává se, že se jeho tým bude účastnit všech soutěží MS v příštím roce, ale s Fabií S2000.
VW se společně s Citroënem ucházelo o služby sedminásobného světového šampiona, Sebastiena Loeba. Nicméně úspěšnější byli Francouzi (psali jsme zde).
"Jsme velmi šťastní, že Loeb podepsal u Citroënu - to nám ulehčilo život," říká Kris pro britský Autosport. "Teď se všichni jezdci, kteří měli zájem jezdit u Citroënu budou soustředit na Ford, Mini a nás."
"Se špičkovým jezdcem nepodepíšeme zítra nebo pozítří. Jsem přesvědčený, že v roce 2013 budeme mít zkušené jezdce, kteří budou schopni vyhrávat." VW už má seznam 25 potencionálních jezdců. Posledním, kdo je s týmem spojován, je Novozélanďanka Emma Gilmour. "Rádi bychom viděli Emmu v našem voze na testu. Pak se rozhodneme, jestli ji posadíme do auta i na soutěži," říká Nissen.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.