Svět World Rally Championship slíbil, že podnikne nové kroky za účelem zlepšení pohledu fandů na sport. To vše vstoupilo ve známost poté, co byla oznámena spolupráce s mobilním gigantem, společností Nokia.
Společnost Nokia by měla vytvořit aplikaci, která by měla fandům dovolit dostat se živě k technickým datům, výsledkům a videím. Nokia by také měla dodat klíčovou část k nové aplikaci, která uživatelům dovolí sledovat jezdce geograficky v reálném čase.
Simon Long ze společnosti North One (promotér MS) řekl: "Nokia je jednou z nejvíce respektovaných, důvěrných a vzrušujících značek na světě a my už se těšíme na spolupráci s touto společností na různých nápadech ohledně toho, jak náš napínavý sport dostat k fanouškům novou cestou. Zkušenost milionů lidí, kteří každoročně navštěvují rally, je pro nás extrémně důležitá. Rozhodně se zajímáme o nové možnosti díky tomuto partnerství."
Předseda společnosti Nokia, Stephen Elop (dřívě pracoval pro Microsoft), slíbil, že finská značka zkusí zabojovat se společností, která aktuálně poskytuje data z WRC. Tou je společnost Apple, která díky svým iPhonům přináší svět WRC blíže fandům.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.