Richards: Výsledky Mini nás velmi povzbudily!

MINI
MINI, foto: www.prodrive.com
iAdam 10. května 2011 13:33
Sdílej:

Během uplynulého víkendu se odehrála premiéra nového vozu Mini v společnosti vozů WRC. Dosažené výsledky jsou úspěchem a podle Richardse povzbudí tým.

"Myslím, že jsme ukázali výkon vozu a také, čeho jsme schopni. Tyto výsledky pro nás budou novým standardem," hýřil optimismem šéf Prodrivu, David Richards. A měl také proč. Soutěž začala lépe pro Brita Meekeho. Ten v prvních dvou RZ zajel sedmý a potom dokonce třetí čas a usadil se na čtvrtém průběžném místě. Pak ale přišla závada na plynu a výlet mimo trať...

"Přál jsem si, aby mohl pokračovat ve stejných výsledcích jako na prvních RZ," přiznává Richards. "Pokud by se mu to podařilo, byli bychom ve velmi silné pozici. Ale tohle je život."

Meeke se sice ještě v sobotu na trať vrátil, ale problém se objevil znovu a soutěž tak nedokončil. Naopak Sordo jel naprosto bez problémů a konstatními výsledky si vyjel první body pro sebe i Mini za šesté místo. K tomu může Richards jen dodat:

"Vše bylo pro nás velmi povzbuzující a vůbec nás nepotkal nějaké skutečně závažný problém, se kterým bychom se museli potýkat. Z podniku si odvážíme mnoho pozitiv."

 

Zdroj: Autosport

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Zeekr 7x

Nový Zeekr 7X: Kladivo na soupeře Tesla model Y, Kia EV5 nebo Audi Q6 e-tron a BMW iX3?

Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.

Novinky ze světa EV
Alpine crossover A390

Alpine A390: Francouzská odpověď na elektrické SUV. Tři motory, výkon až 470 koní a dojezd přes 550 km

Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.

Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu. Ale je dobře, že tu je

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.