Jan Černý s Pavlem Kohoutem nedokončili první etapu Rally, ale do druhé etapy nastoupí.
Na účastníky Rally Sardine, bylo v úvodní etapě připraveno osm náročných rychlostních zkoušek, které byly navíc hodně vzdálené z centra soutěže. Česká posádka Jan Černý – Pavel Kohout se během první etapy Rally Sardinie dobře přesvědčila o tom, jak záludná a těžká je Rally Sardine, druhý závod, který v rámci WRC Academy absolvují.
Mladý jezdec dobře předpokládal, že ve vyjetých kolejích bude jeho technika v podobě Fordu Fiesta hodně trpět. Už při druhé rychlostní zkoušce došlo k poškození, které nedovolilo dokončit první etapu šotolinové rally. „Trefili jsme velký kámen, který byl na cestě, a nárazem se nám ohlo a naprasklo rameno. Snažili jsme se dál pokračovat i s částečně poškozeným vozem. Bohužel servis po čtvrté rychlostní zkoušce byl jen krátký remote servis, kde není moc možností na autě něco opravit. I tak jsme ale odstartovali do páté rychlostní zkoušky, kde se nám ale rameno zavěšení předního kola ulomilo úplně a upadlo nám kolo,“ popisuje příčinu odstoupení Jan Černý.
Jan Černý s Pavlem Kohoutem ale potřebují především další zkušenosti se světovými soutěžemi. Díky systému Superraly budou moci nastoupit i ve druhé etapě Rally Sardinie a pokračovat tak v soutěži se ztrátou dvaceti minut.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.